Menu

Ortaklarımız

niyaziNİYAZİ ÖZPEHRİZ

1978 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da, Konya Meram Fen Lisesi’nde başlayan lise eğitimini ise İstanbul Necip Fazıl Kısakürek Lisesi’nde tamamladı. 1996’da üniversite giriş sınavında (ÖYS) Türkiye birincisi oldu. 2001’de Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini yüksek onur derecesi ile bitirdi.

Aynı yıl Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Yapılan yeterlik sınavında başarı göstererek 2005 yılında Hesap Uzmanlığına atandı. Bu dönemde, çok sayıda büyük ölçekli işletmede vergi incelemeleri yaptı.

2006 yılında Maliye Bakanı Özel Danışmanlığı görevine getirildi. 5746 sayılı Ar-Ge Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunun hazırlanması ve yazımı aşamasında rol aldı.

2007-2009 yılları arasında Paris’te OECD Vergi Politikaları ve İdaresi Merkezi’nde çalıştı. Viyana ve Kahire’de OECD üyesi olmayan ülkelerin vergi müfettişlerine vergi denetimi konusunda seminerler verdi. 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Carnegie Mellon Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi mastırını tamamladı.

2011’de Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atandı. 2013 yılında TBMM’ye sevkedilen Gelir Vergisi Kanun Tasarısının yazım çalışmalarında görev aldı.

2012-2013 yıllarında Onuncu Kalkınma Planı Vergi Özel İhtisas Komisyonu Raportörü olarak görev yaptı. 2013 yılı Kasım ayında Daire Başkanlığı görevinden istifa ederek kurucu ortağı olduğu Senkron Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.’de Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaya başladı.

Çeşitli dergilerde vergi politikaları ve uygulamaları konusunda yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Hâlihazırda kurucu ortağı olduğu Brainwork Yeminli Mali Müşavirlik ve Denetim A.Ş.’de Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim faaliyetlerine devam etmekte olan Özpehriz, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.